dzisiaj: 17, wczoraj: 49
ogółem: 363 739
statystyki szczegółowe
W pierwszej lidze na najwyższym stopniu podium uplasowała się drużyna AGARIKOS, zaraz za nią TRANSPORT ŁAZISKA, trzecie miejsce zdobyła drużyna MTC GAPIŃSKI. Na dalszych miejscach znalazły się drużyny ARTX ŻELICE, OKS BERDYCHOWO, ARGUS PRZYSIECZYN, LINDNER i ZRYW RUDNICZE, które zrezygnowało z dalszego udziału w turnieju.
Najlepszym zawodnikiem pierwszoligowym, jak również całej ligi okazał się Artur Bartkowiak z AGARIKOS. Królem strzelców wybrano Roberta Szkudlarka z drużyny MTC GAPIŃSKI. Najlepszym bramkarzem został Dominik Ptak z TRANSPORTU ŁAZISKA.
Drużyna WFM Wągrowiec wywalczyła mistrzostwo II ligi, na kolejnych miejsca uplasowały się drużyny: MAKA PAKA , ZPD SOBCZAK, POLINOVA, PAŁUKI ŁEKNO, OLD BOYS WĄGROWIEC, INTERNET RAKO – LAN i drużyna PILEXU.
W drugiej lidze najlepszym zawodnikiem okazał się Sebastian Kasperski z WFM WĄGROWIEC. Królem strzelców został Bartosz Banaszak z drużyny MAKA PAKA, natomiast najlepszym bramkarzem Mariusz Wota z drużyny OLD BOYS.
W sobotę 27 sierpnia zespół Transportu Łaziska reprezentował Województwo Wielkopolskie i nasz Powiat w XIX ogólnopolskich igrzyskach LZS w Tarnowie Podgórnym.
Mecze rozgrywane były na obiekcie sportowym w Baranowie Gm. Tarnowo Podgórne. Do udziału zgłosiło się 15 zespołów reprezentantów województw.
Wszystkie zespoły podzielono na 4 grupy, grano każdy z każdym, zwycięzcy grup grali o miejsca 1-4, zespoły z 2 miejsc o miejsca 5-8 itd.
Nasz zespół grał w grupie z przedstawicielami województw
Śląskiego które pokonał 3:2,
Dolnośląskiego 3:0
i Podkarpackiego 4:1,
tym samym zajął I miejsce w grupie i zagrał w fazie finałowej, w ćwierćfinale pokonał 1:0 reprezentanta województwa Pomorskiego i w wielkim finale pokonał reprezentacje województwa Zachodniopomorskiego 5:2.
Tym samym jest to historyczny sukces naszego zespołu na arenie krajowej w 70 letniej historii LZS i w19-lo letniej historii igrzysk LZS.
To nie jest jedyny akcent naszego powiatu na igrzyskach.
Jednym z sędziów piłkarskich był Pan Rafał Hoffmann członek Gminnego i Powiatowego zrzeszenia LZS w Wągrowcu, który miał zaszczyt wraz z sędzią Markiem Sroką prowadzić także mecz finałowy.
Wszyscy sędziowie piłkarscy na te igrzyska zostali oddelegowani z WZPN Poznań.
Drużynę transportu reprezentowali zawodnicy:
Grzegorz Śmigielski , Michał Szcześniak, Błażej Kowalski, Bartosz Pietrzkiewicz , Dominik Ptak, Paweł Pawłowski
Mateusz Podolski, Mateusz Stiller
Ponadto nasz powiat (województwo) reprezentował Pan Wojciech Skrzypczak Miasto Wągrowiec w konkurencji Letni Biatlon w który skład wchodziło nordic-walking na dystansie 3000m. + 2-krotne strzelanie z wiatrówki z 10m. został wicemistrzem Polski, oraz drużyna siatkarzy z Gminy Gołańcz zajęła 8 miejsce.
W niedzielę na Kobyleckim Orliku rozegrany został IV Turniej im. śp. Marka Braciszewskiego wieloletniego prezesa LZS Gminy Wągrowiec
Do udziału przystąpiło 9 zespołów które po losowaniu utworzyły 3 grupy.
Grano każdy z każdym 2x10min. Wychodziły z grupy po dwa zespoły.
I GRUPA
1.MTC GAPIŃSKI
2.OLDBOYS WĄGROWIEC
3.ARGUS PRZYSIECZYN
II GRUPA
4.RĄBCZYN
5.RAKOLAN
6.WFM WĄGROWIEC
III GRUPA
7.TRANSPORT ŁAZISKA
8.PILEX
9.AGARIKOS
Do półfinału awansowały zespoły które po uprzednim losowaniu utworzyły pary
Grano 2x7min
RĄBCZYN – MTC GAPIŃSKI
TRANSPORT – WFM WĄGROWIEC
ARGUS PRZYSIECZYN – AGARIKOS
Do finału awansowały zespoły;
MTC GAPIŃSKI,
TRANSPORT ŁAZISKA
AGARIKOS
Drużyny zagrały systemem każdy z każdym 2x8min.
Z tej potyczki zwycięsko wyszedł zespół AGARIKOSU, który tym samym zdobył w tej edycji Puchar im. śp. Marka Braciszewskiego.
"Organizatorzy przepraszają uczestników turnieju za powstałe zamieszanie podczas meczów finałowych.
Rafał Hoffmann"
W niedzielą 17-07 16 odbędzie się IV turniej im. Śp. Marka Braciszewskiego wieloletniego prezesa LZS Gminy Wągrowiec. Przyjazd ekip max. 10-ciu zawodników na godz.9,30. Lista zgłoszeniowa zespołu do pobrania ze strony LZS. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców.
Pliki do pobrania:
https://s2.fbcdn.pl/3/clubs/68923/data/docs/oswiadczenie-2016-rodzica.doc
https://s2.fbcdn.pl/3/clubs/68923/data/docs/oswiadczenie-o-stanie-zdrowia-turniej.docx
WYNIKI
10-07-16 VII KOLEJKA
II LIGA
MAKA PAKA – ZPD SOBCZAK 8-3
WFM WĄGROWIEC – PAŁUKI ŁEKNO 2-2
OLD BOYS WĄGROWIEC – PILEX 1-6
INTERNET RAKO-LAN – POLINOWA 1-9
I LIGA
TRANSPORT ŁAZISKA – AGARIKOS 1-4
LINDNER – ARGUS PRZYSIECZYN 5-5
ZRYW RUDNICZE – MTC GAPIŃSKI 0-30
OKS BERDYCHOWO – ARTIX ŻELICE 5-5
3 LIPCA 2016- VI Kolejka
WYNIKI I LIGA
MTC - OKS BERDYCHOWO 7:3
AGARICOS - LINDNER 6:2
TRANSPORT - ARTIX 3-0
ARGUS - ZRYW vo (Zryw oddał mecz walkowerem)
WYNIKI II LIGA
WFM WĄGROWIEC - ZPD SOBCZAK 4-2
PAŁUKI ŁEKNO - OLD BOYS WĄGROWIEC 5-0
PILEX - INTERNET RAKO-LAN 5-3
POLINOVA - MAKA PAKA 4-0
26-06-16 V KOLEJKA
II LIGA
ZPD SOBCZAK – INTERNET RAKO-LAN 4:4
OLD BOYS WĄGROWIEC – POLINOWA 2:4
WFM NOWE - PILEX 6:1
MAKA PAKA – PAŁUKI ŁEKNO 7:0
I LIGA
AGARIKOS – OKS BERDYCHOWO 5:0
LINDNER – MTC GAPIŃSKI 0:1
ZRYW RUDNICZE – ARTIX ŻELICE 4:9
TRANSPORT ŁAZISKA – ARGUS PRZYSIECZYN 4:2
|